Υποβολή Αιτήσεων Σίτισης ακαδ. έτους 2019-2020

Για τους φοιτητές που προέρχονται από το πρώην ΤΕΙ Θεσσαλίας και το πρώην ΤΕΙ Στερεάς Ελλάδας απαιτείται η χρήσητου νέου ιδρυματικού τους λογαριασμού στο Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας. Οδηγίες για την απόκτηση του νέου τους ιδρυματικού λογαριασμού μπορούν να βρουν εδώ.

ΠΡΟΣΟΧΗ: Για την πρόσβαση στην ηλεκτρονική πλατφόρμα Αιτήσεων Σίτισης από ηλεκτρονικό υπολογιστή εκτός δικτύου Πανεπιστημίου Θεσσαλίας, οι φοιτητές θα πρέπει να κάνουν χρήση του Εικονικού Ιδιωτικού Δικτύου (VPN).

Επίσης ενημερώνουμε τους φοιτητές που υπέβαλαν αίτηση σίτισης και η αίτησή τους εμφανίζεται με «εκκρεμότητες», ότι το σύστημα θα παραμείνει κλειστό από 14-8-2019 έως 26-8-2019. Μετά από αυτή την ημερομηνία θα μπορούν να τακτοποιήσουν τις εκκρεμότητές τους προκειμένου να ολοκληρωθεί η αξιολόγηση των αιτήσεων.

Από τη Διεύθυνση της Φοιτητικής Μέριμνας

Η Αναπληρώτρια Προϊσταμένη